کتاب «دانستنی‌هایی در مورد قوانین ماده صد و دیوان عدالت اداری» رونمایی شد

عصر دیروز، با حضور شهردار اصفهان و مدیران شهری از کتاب «دانستنی‌هایی در مورد قوانین ماده صد و قوانین عدالت اداری» رونمایی شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان در این مراسم اظهار کرد: انجام اقدامات ترویجی و تخصصی با رویکرد علمی و اجرایی در اولویت برنامه‌های معاونت شهرسازی قرار دارد که در این راستا، کتاب حاضر با موضوع قوانین ماده صد تهیه و منتشر شده است.

وحید مهدویان به حضور معاونت شهرسازی و معماری در کنفرانس‌ها و جشنواره‌های ملی و بین المللی و کسب رتبه‌های برتر در این رخدادها اشاره کرد و گفت: انتخاب اثر این معاونت به عنوان اثر برگزیده در سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری مدیریت شهری و کسب رتبه در هشتمین همایش معماری، مرمت و شهرسازی بخشی از این موفقیت‌ها بوده است .

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان  از برگزاری ۱۲ نشست تخصصی با موضوع فرونشست و معماری و ۱۹ وبینار آموزشی خبر داد و یادآور شد: تاکنون ۱۳۰ ساعت دوره آموزشی با موضوع بافت فرسوده و ماده ۱۰۰ برگزار کرده ایم .

 مهدویان به انتشار ۱۲ مقاله علمی و پژوهشی در نشریات الکترونیکی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از اقدامات مهم معاونت معماری و شهرسازی، چاپ کتاب تخصصی با موضوع کمیسیون ماده ۱۰۰ است که دانستنی‌ها و قوانین ماده ۱۰۰ و دیوان عدالت اداری در آن مطرح شده است.

 پاسخ به ۱۰۰ سوال در خصوص ماده ۱۰۰ و دیوان عدالت اداری

رئیس کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان نیز در این مراسم گفت: این کتاب در قالب ۱۰۰ سوال و جواب با موضوع ماده ۱۰۰ و ۵۰ سوال و جواب با موضوع دیوان عدالت اداری در راستای آگاه‌سازی مردم از قوانین تهیه شده است.

غلامعلی فیض الهی ادامه داد: این کتاب حاصل هفده سال تجربه نگارنده در کمیسیون ماده صد و نتیجه رصد و مطالعات وی از دیوان عدالت اداری، دادگستری و قوانین روز است.

وی افزود: فقط برای پاسخ به سوال ماده ۱۱۵ قانون دیوان عدالت اداری و نگارش آن، هشت ماه زمان گذاشتیم و کتاب های مختلف تخصصی را مطالعه کردیم.

رئیس کمیسیون ‌های ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان تصریح کرد: این اثر تهیه شد تا عموم مردم بتوانند آگاهی و اطلاعات دقیقی نسبت به قوانین داشته باشند که نتیجه آن، تخلف کمتر و روند کار بهتر خواهد بود و مردم و شهرداری، هر دو به حق قانونی خود خواهند رسید.

فیض الهی خاطرنشان کرد: کتاب دیگری نیز با موضوع ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها در دست تهیه است که تاکنون، هفتاد درصد آن تکمیل شده است.

وی یادآور شد: در این کتاب ۷۵ سوال مطرح و پاسخ های مستند و قانونی به آن ارائه شده که امیدوارم بتوانیم تعداد سوال ها را به ۱۰۰ عدد برسانیم.کد محتوا 46199

برچسب ها