ساماندهی میدان امام حسین(ع) با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: پروژه ساماندهی میدان امام حسین(ع) با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال آذرماه سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

سید احمد حسینی‌نیا در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: اجرای پروژه ساماندهی میدان امام حسین(ع) از ابتدای تیرماه سال‌جاری آغاز شده و طبق قرارداد پیمانکار طی پنج ماه یعنی آذرماه امسال به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به ویژگی‌های مختلف پروژه میدان امام حسین(ع)، تصریح کرد: در این پروژه که هفت هزار و ۹۹۶ مترمربع وسعت دارد، سطح فضای سبز کل میدان یک هزار و ۲۰۰ مترمربع، حوض و آب نما ۲۹۰ مترمربع، پنج هزار و ۸۲۰ مترمربع سنگفرش و ۶۸۶ مترمربع مسیر دوچرخه است که عملیات اجرایی نیز به صورت تخریب و برچیدن آسفالت، خاکبرداری و اجرای غلاف‌گذاری تاسیساتی است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان افزود: عملیات زیرسازی میدان شامل بالاست، بتن‌ریزی و آرماتوربندی همچنین عملیات روسازی به صورت سنگفرش و ایجاد مسیر دوچرخه است.

وی افزود: بخش شرقی میدان امام حسین(ع) و همچنین نیمه شرقی میدان در هفته جاری تکمیل شده و عملیات عمرانی آن به اتمام می‌رسد و برای بارگذاری ترافیک از سمت باغ گلدسته به سمت چهارباغ پایین آماده می‌شود.

حسینی‌نیا اظهار کرد: ساختار پروژه از سه نوع سنگ اصلی شامل سنگ هتن‌آباد به ضخامت‌های هشت سانتی‌متر (۳۱۷۰ مترمربع)، سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر ضخامت هشت سانتی‌متر (۱۷۰۰ مترمربع) و سنگ گرانیت قرمز (۲۰۰ مترمربع) است.

وی از پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه ساماندهی میدان امام حسین(ع) خبر داد و گفت: عملیات زیرسازی میدان امام‌حسین(ع) به جز در بخش جنوبی به پایان رسیده است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با قدردانی از شکیبایی داشتن شهروندان به دلیل مشکلات ترددی ناشی از اجرای پروژه ساماندهی میدان امام حسین(ع)، گفت: دلایل طولانی شدن اجرای پروژه نوسانات قیمت مصالح، مباحث پیمانکاری و ترافیکی بوده است زیرا فضای میدان به تدریج در اختیار پیمانکار قرار گرفته و هنوز در قسمت جنوبی آن بار ترافیکی وجود دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان اینکه پروژه ساماندهی میدان امام حسین(ع) در مسیر محور دولتخانه صفوی است، خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه اتصال محور گردشگری از سمت جنوب به شمال شرق اصفهان انجام می‌شود.کد محتوا 20921

برچسب ها