اداره کل طراحی وفنی مهندسی شهرداری اصفهان :

 

سازمان طراحي وفنی مهندسي شهرداري اصفهان سازماني است توسعه یافته در انجام خدمات مشاوره فنی و مهندسی در رشته معماری ، شهرسازی ، ترافيك ‏،  سازه و تاسيسات ، الهام بخش در جامعه مهندسان مشاور به لحاظ ابداع ، خلاقیت های پیشرو و ارائه پروژه ها به جامعه متخصص و با تعامل سازنده و موثر در روابط داخلي و بین الملل با شرکتهای مشابه در تخصص های مذکور

اهداف و ماموریتهای سازمان :

 ماموریت سازمان انجام و ارتقاء کمی و کیفی خدمات مشاوره، طراحی و کنترل طرحها و محاسبات و انجام پژوهش­های عملیاتی جهت رفع نیازهای اساسی شهر اصفهان در امور فنی و مهندسی از طریق متمرکز نمودن کلیه طراحیهای شهری از قبیل طرحهای مرمتی بافت تاریخی ، طرح اصلاح هندسی تقاطع ها، طراحی اماکن فرهنگی ، فرهنگسرا و خانه فرهنگ ، طراحی اماکن ورزشی ، طراحی پارکها و فضاهای سبز ، طراحی و بازسازی انهار و مادیها ، روانبخشی بافتهای فرسوده ، طراحی تقاطعهای غیرهمسطح ، طراحی خیابانها ، طراحی پیاده روها ، طراحی حلقه سوم ترافیک اصفهان ، طراحی و حاشیه سازی رودخانه زاینده رود ، طراحی مبلمان شهری و .... می باشد ، که در کنار تمرکز طراحی بهینه نمودن طرحها از نظر کیفیت و ارزش طراحی و نیز کاهش هزینه های اقتصادی طراحی و اجرای پروژه ها نیز از اهم فعالیت های سازمان طراحی است .

 وظایف سازمان :

   سازمان برای نیل به اهداف خود با رعایت مقررات مربوط اقدام به انجام وظایف ذیل می­نماید:

۱-    انجام مطالعات و طراحی پروژه­های موردنیاز شهرداری اصفهان مشتمل بر طرح­های شهرسازی، برنامه­ریزی و طراحی شهری، مرمتی و احیای بافت تاریخی، معماری، زیباسازی، محوطه­سازی اعم از پارک و فضای سبز و مبلمان شهری، ساختمانی و تأسیساتی، مسیل­ها، انهار، هدایت دفع آبهای سطحی، طراحی پایانه­ها و  ترمینال­ها، طراحی ترافیکی اعم از خیابانها و بزرگراه­ها، پل­ها، تقاطع­های همسطح و غیرهمسطح، طرح­های ایستایی، سازه و مقاوم­سازی ساختمان­ها و مجموعه­های استقرار صنایع کارگاهی و موارد مشابه.

۲-    ارائه خدمات نقشه­برداری و نقشه­کشی و تهیه پروفیل.

۳-    بهره­برداری از تخصص­های مهندسان مشاور حقیقی و حقوقی ذیصلاح با رعایت مقررات این اساسنامه و بررسی و تصویب گزارش­ها و مطالعات و طرح­های تهیه شده توسط آنها.

۴-    بررسی و اظهارنظر در مورد محاسبات ساختمان­های بلندمرتبه و طرح­های ساختمانی عمومی در صورت واگذاری از طرف شهرداری اصفهان.

۵-    انجام نظارت عالیه بر اجرای پروژه­های شهرداری اصفهان در قالب این ماده.

۶-    تهیه و تدوین مشخصات فنی و ضوابط فنی برای طرح­های شهرسازی، معماری، ساختمانی، سیویل و تأسیساتی.

۷-    انجام پژوهش­های کاربردی در ارتباط با نیازهای فنی و مهندسی شهرداری اصفهان.

۸-    ارائه خدمات مشاوره طی همکاری با سایر سازمان­ها و شرکتهای وابسته به شهرداری اصفهان در قالب پروژه­های طرح و ساخت و سایر شیوه­های نوین اجرائی.

 

واحدهاي سازمان:

 

مدیریت معماری و طراحی شهری  
 مدیریت مهندسی ترافیک              
 مدیریت فنی و عمرانی              
 مدیریت اداری و منابع انسانی              
 واحد امور مشاورین و برآورد              
 واحد برنامه ریزی و فناوری اطلاعات              
               واحد  مبلمان شهری

 

 

ارتباط با سازمان: آدرس : اصفهان – تقاطع بزرگراههای چمران و کاوه – طبقه فوقانی شهرداری منطقه ۷ تلفن : ۰۳۱۱۴۵۹۳۶۳۹ و ۰۳۱۱۴۵۹۳۶۴۰ فکس : ۰۳۱۱۴۵۹۳۵۵۲         

 کد محتوا 33906